Co roku w naszej szkole z okazji Świąt Bożego Narodzenia spotykaliśmy się na sali gimnastycznej, aby poczuć magię świąt. W tym roku nie możemy się zobaczyć osobiście, dlatego zapraszamy na wirtualny montaż słowno-muzyczny „Boże Narodzenie” w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
Witam! Nazywam się Magdalena Łącz i jestem pedagogiem szkolnym. Pracuję w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Mielcu. http://sp2mielec.pl/ W swojej praktyce zawodowej mam przyjemność również uczyć muzyki. "Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może -pomóż". Janusz Korczak
wtorek, 22 grudnia 2020
Ozdoby świąteczne
Kochani święta tuż, tuż może zechcecie zrobić własnoręczne ozdoby świąteczne? Poniżej kilka filmików z prostymi do wykonania ozdobami. Powodzenia 😉🎄🎅
wtorek, 15 grudnia 2020
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
„Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera”
Monteskiusz
W naszej szkole w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa pojawiło się wiele nowych pozycji, które zaciekawią każdego ucznia. Książki są również dostosowane dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
![]() |
Książki zakupione dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa |
CZYTANIE...
- Czytanie, obok liczenia i pisania, to jedna z najważniejszych umiejętności, jaką zdobywa dziecko - stanowi jeden z zasadniczych warunków powodzenia ucznia w szkole oraz jest podstawą do pracy samokształceniowej prowadzonej przez całe życie.
- Jeżeli od najmłodszych lat uda nam się ukształtować pozytywny stosunek do czytania, będzie on procentował w całym późniejszym życiu dziecka.
- Biegłość w czytaniu czyni dziecko zdolnym do dalszego kształcenia. Kłopoty dzieci z nauką wynikają z braku umiejętności czytania ze zrozumieniem. Zadaniem zarówno domu, jak i szkoły jest wytworzenie silnej motywacji do czytania, sprawienie, aby czytanie było zajęciem atrakcyjnym, aby książka zaspokajała różnorodne pragnienia i potrzeby dziecka emocjonalne i intelektualne.
Poniżej kilka zalet dlaczego warto czytać
Zalety czytania dzieciom w wieku wczesnoszkolnym
- Wspólne czytania ułatwia poznanie nowej rzeczywistości, jaką jest edukacja szkolna.
- Książki pozwalają rozwijać hobby, zainteresowania i zaspokoić ciekawość dziecka w każdej dziedzinie.
- Czytanie ułatwia przyswajanie wiedzy i zapamiętywanie.
- Wzbogaca słownictwo, rozwija umiejętność swobodnego wypowiadania się i myślenia.
- Wspólne czytanie wzmacnia relacje rodzica z dzieckiem, rodzicowi pomaga zrozumieć emocjonalny i społeczny rozwój swojego dziecka.
- Czytanie rozwija osobowość i poczucie własnej wartości.
- Dzięki historiom książkowym i ich bohaterom dziecko uczy się rozumienia własnej osoby i oceniania swojego zachowania z moralnego punktu widzenia.
Zalety czytania książek przez młodzież:
- Książka pomaga rozwijać język i słownictwo, uczy wyrażać myśli i rozumieć innych.
- Książka rozwija myślenie, dostarcza pojęć myślowych i nowych idei, rozszerza naszą świadomość i nasz świat.
- Książka pobudza fantazję, uczy budować obrazy w wyobraźni.
- Książka dostarcza wiedzy o innych krajach i kulturach, o przyrodzie, technice, historii, o tym wszystkim, o czym chcielibyśmy dowiedzieć się czegoś więcej.
- Książka rozwija uczucia i zdolność do empatii, wyrabia umiejętność wczucia się w czyjąś sytuację.
- Książka dodaje sił i zapału, dostarcza rozrywki i emocji, może rozśmieszyć lub zasmucić, może pocieszyć i wskazać nowe możliwości.
- Książka może stawiać pytania, które angażują i pobudzają do dalszych przemyśleń.
- Książka uczy etyki, skłania do namysłu nad tym, co słuszne, a co nie, co dobre, a co złe.
- Książka pomaga nam zrozumieć siebie, odkryć, że są inni, którzy myślą jak my, że mamy prawo do swoich odczuć i reakcji, umacnia poczucie własnej wartości.
Źródło: SP1 prezentacja.pdf (sp1konskie.pl) (dost. 15.12.2020r.)
czwartek, 3 grudnia 2020
3 grudnia Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych